Zpět na úvodník | Rychlý kontakt +420 725 53 55 55 | Delicatessen, Lidická 42, Praha 5 - Anděl
Facebook | Tripadvisor | cz en
Jamon

Ochutnejte to nejlepší ze španělské kuchyně pěkně v pohodlí vašeho domova.

Sušená šunka Jamón – něco pro opravdové labužníky!

Španělské šunky patří mezi vyhledávané lahůdky po celém světě. Dvojnásob to potom platí v případě šunky Jamón, která svou nezaměnitelnou chuť a vůni získává během dlouhého zrání v přírodních sklepích. Tato speciální sušená šunka je pečlivě připravována z vepřové kýty nebo plecka. Podle toho, z jakých vepřů pochází, se dělí na jamón serrano – z normálních bílých vepřů, a jamón ibérico – ze vzácné rasy černých iberských prasat. Jamón serrano spadá do podobné kategorie jako italská šunka prosciutto, uplatní se jako součást studených předkrmů, ale i do pokrmů teplé kuchyně. Rozlišuje se v závislosti na tom, jak dlouho zraje: paleta (10 měsíců), hembra a bodega (9-12), reserva (12-15) a gran reserva (15-24).

Šunka jamón ibérico potom tvoří skutečný unikát, který nemá na celém světě obdoby. Jedná se o opravdovou lahůdku všech gurmánů, která je typická svou intenzivnější a trvalejší chutí – jednotlivé plátky jsou totiž doslova protkány zdravými nenasycenými tuky. Iberské prase je v poslední fázi chovu krmeno výhradně žaludy, což dělá z jamón ibérico šunku prvotřídní kvality. Maso vám učaruje svou šťavnatostí a delikátní jemností, takže vám bude hned po prvním soustu jasné, proč patří k těm nejvyhledávanějším, nejdražším a nejexkluzivnějším delikatesám. Nyní ji v té nejvyšší kvalitě můžete ochutnat také u nás. Takže: Buen Provecho!, jak by řekli Španělé.

Chorizo

Španělská klobása pikantní chuti, která je vyrobena z jemně nasekaného vepřového masa a slaniny, okořeněná česnekem, chilli a uzenou paprikou. Známá je jako nepostradatelná součást tapas.

Fuet a salchichon

Speciální španělské salámy z vepřového masa jsou oblíbenou delikatesou na sváteční stůl nebo jako chuťovka k vínu.